Kamera, akcja! – trwają warsztaty filmowe w Gryfowie Śląskim

Już od kilku dni trwają warsztaty filmowe projektu „Opowiem Wam o Gryfowie”, realizowanego w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. Młodzież, pod czujnym okiem instruktorów, w ciągu siedmiu intensywnych dni warsztatowych samodzielnie opracuje scenariusz filmowy i na jego podstawie zrealizuje własny film. 

 

fot. Mariusz Dragan

Podczas pierwszego wspólnego spotkania, uczestnicy ochoczo dyskutowali nad fabułą filmu. Od propozycji realizacji dokumentu o mieście dotarli do zarysu krótkiego filmu fabularnego, w którym to opowieść będzie toczyć się wokół rodziny… Clownów. Kolejne dni warsztatowe, to nie tylko praca nad scenariuszem. Młodzi ludzie razem z towarzyszącymi im instruktorami – Mariuszem Draganem i Michałem Kępińskim udali się w plener, aby nakręcić ciekawe ujęcia. Wzbudziło to spore zainteresowanie przechodniów miasta. Druga część dnia poświęcona była pracy nad scenariuszem i spotkaniu z Wojciechem Szumowskim – reżyserem, dokumentalistą, producentem  filmowym oraz telewizyjnym; dwukrotnym laureatem Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny, autorem (wspólnie z Michałem Przedlackim) głośnego dokumentu: „Aleppo. Notatki z ciemności” 2014 r. Dodatkowo młodzież weźmie udział w wycieczce do Lubomierza, miejsca znanego z filmu „Sami Swoi”. Podsumowanie i pokazy filmu odbędą się ostatniego dnia warsztatów.

 


fot. Mariusz Dragan, Marzena WojciechowskaAgencja Publicystyczna DOKIS.pl

 

Projekt „Opowiem Wam o Gryfowie” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz budżetu województwa dolnośląskiego.

Zapraszamy do obserwowania naszego Facebooka!

pl_PLPolski
pl_PLPolski