Kultura języka w eterze – wystartował projekt z Długołęki

Na terenie Gminy Długołęka, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce realizowany jest projekt BMK pn. „Kultura języka w eterze”. Młodzi pasjonaci techniki, komunikacji i elektroniki wezmą udział w wielu ciekawych spotkaniach, warsztatach oraz lekcjach muzealnych prowadzonych na terenie Dolnego Śląska. 

fot. Anna Patyk

 

Na początku sierpnia, w ramach projektu uczestnicy odwiedzili Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Wzięli udział w lekcji muzealnej, podczas której mogli poznać historię kilku przełomowych wynalazków, m. in. Aparatu Morse’a, Juzy, dalekopisu, telefonu, telewizora. Zapoznali się z procesem przekształcania drgań powietrza w sygnały elektryczne. Ale to nie koniec wrażeń – aktualnie dzieci oraz młodzież znajdują się na Wielkiej Sowie, gdzie zobaczą nadajniki zamontowane na wieży, spróbują także nawiązać połączenie w terenie górzystym. Całość działań zakończy impreza plenerowa połączona z wystawą sprzętu wykorzystywanego do nawiązywania łączności.

 


fot. Anna Patyk

Projekt „Kultura języka w eterze” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz budżetu województwa dolnośląskiego.

Projekt „Kultura języka w eterze” został objęty honorowym patronatem Dyrektor Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu Agnieszkę Mizę.

Zapraszamy do obserwowania naszego Facebooka!

 

pl_PLPolski
pl_PLPolski