Wy- Twory, czyli wałbrzyskie tworzenie

Wy- Twory, czyli wałbrzyskie tworzenie to projekt BMK, który od lipca realizowany jest w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Przedsięwzięcie składa się z trzech bloków warsztatowych adresowanych do różnych grup wiekowych: BAJKOTWORZENIA, FILMOTWORZENIA I PRZESTRZEŃTWORZENIA.

 

Z początkiem lipca wystartował pierwszy blok dla najmłodszych, czyli BAJKOTWORZENIE. Dzieciaki z przedszkola „Agatka” tworzyły historie, czytały bajki oraz legendy. Następnie wykonane książeczki zostały oprawione techniką scrapbooking’u. Warsztaty odbywały się pod czujnym okiem instruktorek oraz specjalnego gościa – pisarki Magdaleny Mrozińskiej.  Aktualnie trwa kolejny blok warsztatowy – tym razem dla nieco starszych, czyli FILMOTWORZENIE. Uczestnicy poznali już czym jest filmowy „klaps”, dowiedzieli się jak stosować oświetlenie oraz jak zorganizować casting do filmu. Nie zabrakło również nauki montażu. Efektem końcowym będzie film pełen grozy inspirowany lokalnymi opowieściami. Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych wezmą niedługo udział w warsztatach z PRZESTRZEŃTWORZENIA, które prowadzone będą metodą Teatru Forum, a odbiorcami będzie grupa tworząca spektakl oraz widzowie.

 


źródło: materiały projektu

Inicjatywa „Wy-Twory, czyli wałbrzyskie tworzenie” została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Zapraszamy do obserwowania naszych działań na Facebook’u!

 

pl_PLPolski
pl_PLPolski