O komunikacji werbalnej i niewerbalnej w Wiadrowie

#Potęga Komunikacji to projekt realizowany w Wiadrowie nieopodal Jawora. Jego uczestnikami są zarówno uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy gminy Paszowice, którzy od września biorą udział w wielu ciekawych warsztatach komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Spotkania przybliżą im różne formy komunikacji, a podczas wspólnego malowania muralu odkryją nie jeden talent. Koordynatorkami działań są trzy panie: Katarzyna Doszczak- Fuławka, Wiktoria Wilk- Wrońska oraz Natalia Zwolska. Projekt wspierany jest przez Szkołę Podstawową im. J. Kusocińskiego w Wiadrowie.

 

Grupa projektowa swoje działania rozpoczęła we wrześniu. Oprócz spotkania integracyjnego mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej wycieczce zorganizowanej do Portu Lotniczego we Wrocławiu.

W ramach wycieczki na lotnisko dzieci szukały piktogramów i zwracały uwagę jak ważna jest ich rola i użycie w przestrzeni miejskiej, multikulturowej, multijęzykowej. Dzieci przeszły odprawę przez bramki, poznały pracę psa tropiącego, odwiedziły strażaków pracujących na lotnisku, a także obserwowały tamtejszych pracowników, którzy na co dzień muszą porozumiewać się sygnałami i ustalonymi procedurami. Uproszczona komunikacja służy podniesieniu bezpieczeństwa i natychmiastowej reakcji w chwili zagrożenia.” – relacjonuje Wiktoria Wilk-Wrońska, jedna z koordynatorek projektu.

 


fot. Wiktoria Wilk- Wrońska

Przed nimi jeszcze kilka spotkań i warsztatów. Całość projektu zakończy montaż i odsłonięcie instalacji, rozdanie pamiątkowych fotoksiążek oraz wernisaż fotografii, na który zapraszają 14 października do Świetlicy Wiejskiej w Wiadrowie.

Projekt „#Potęga Komunikacji” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz budżetu województwa dolnośląskiego.

Projekt „#Potęga Komunikacji” został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery.

Zapraszamy do obserwowania Facebook’a BMK!

pl_PLPolski
pl_PLPolski