Migawki z Wrocławia – dwa języki, wiele historii

Migawki z Wrocławia – to projekt adresowany do słyszących oraz niesłyszących mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Głównym celem inicjatywy jest łączenie różnych światów – ruchu, teatru oraz opowiadania. 

„Zobaczymy, jaki potencjał drzemie w historiach wrocławian i jak można go twórczo wykorzystać na korzyść społeczności lokalnych i budowaniu potrzeby uczestnictwa w kulturze ludzi słyszących i niesłyszących – od najmłodszych lat. Zobaczymy, jak widzą i czują miasto jego różni mieszkańcy. Sprawdzimy też, jak współgrają ze sobą oba języki w opowieści, jak przeplatają się światy – dźwięku i ciszy.” – tak na swoim Facebook’owym profilu piszą autorki inicjatywy.
W przedsięwzięcie będą zaangażowani nie tylko nauczyciele i pedagodzy, także animatorzy kultury i ludzie pracujący z dziećmi i młodzieżą. Miejscem spotkań uczestników będzie Cafe Rozrusznik, która znajduje się przy ul. W. Cybulskiego 15 we Wrocławiu.

W skład zespołu projektowego wchodzi: Małgorzata Rostkowska, Joanna Rostkowska oraz Katarzyna Kuczyńska. Przedsięwzięcie będzie realizowane przy udziale Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 

Inicjatywa „Migawki z Wrocławia” została objęta patronatem przez Biuro Promocji Miasta i Turystyki we Wrocławiu.

 

pl_PLPolski
pl_PLPolski