Filmowy debiut w Gryfowie Śląskim

W piątek, 5 października odbyło się podsumowanie oraz premiera filmu pt. „Cyrk na chacie”, który zrealizowany został przez gryfowską młodzież w ramach projektu BMK na DŚ „Opowiem Wam o Gryfowie”.

Po kilku miesiącach montażu oraz postprodukcji przyszedł czas na premierę filmu, która odbyła się w Bibliotece Publicznej w Gryfowie Śląskim. Wydarzenie wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród społeczności lokalnej, także władz miasta. Na spotkanie przybył Burmistrz Miasta i Gminy Gryfów Śląski Olgierd Poniźnik.

Młodzi filmowcy przez kilka wakacyjnych tygodni mogli poznać tajniki pracy na profesjonalnym sprzęcie filmowym, następnie według własnego scenariusza zrealizować krótki film. Pomysł na film fabularny o rodzinie Clownów zrodził się podczas pierwszego dnia warsztatów, gdzie miała miejsce intensywna burza mózgów i wymiana pomysłów. Oczywiście nie obyło się bez prawdziwego castingu, podczas którego zostali wybrani aktorzy, którzy wcielili się w różne postaci. Zakończeniem siedmiodniowego cyklu warsztatów był wyjazd do położonego niedaleko Gryfowa Śląskiego Lubomierza- miasteczka znanego przede wszystkim z filmu „Sami Swoi”. Młodzież zwiedziła Muzeum Kargula i Pawlaka.


fot. Paweł Rubaj

Projekt koordynowały trzy panie ze środowiska kultury i edukacji: Anna Michalkiewicz, Marzena Wojciechowska i Małgorzata Szczepańska.

 

Zapraszamy do obserwowania naszego Facebook’a!

pl_PLPolski
pl_PLPolski