To już koniec wałbrzyskiego tworzenia

Projekt „Wy- Twory, czyli wałbrzyskie tworzenie” dobiegł końca! 8 października, w Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu odbył się ostatni etap projektu, czyli „PRZESTRZEŃTWORZENIE”.

fot. Klaudia Kłodnicka

Projekt „Wy- Twory…” realizowany był od lipca do października przy wsparciu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Podczas „BAJKOTWORZENIA” przedszkolaki miały okazję samodzielnie wykonać bajki inspirowane legendami i opowieściami. Kolejny etap – „FILMOTWORZENIE” przeznaczony był dla dzieci ze szkół podstawowych, którzy wcielili się w młodych filmowców i przy wsparciu profesjonalistów nakręcili krótki film o Wałbrzychu. W końcu przyszedł czas na ostatni etap – „PRZESTRZEŃTWORZENIE”, czyli warsztaty metodą Teatru Forum, których efektem był spektakl „Send nudes”,  opowiadający o problemach współczesnej młodzieży. Podczas pokazu widzowie z klas integracyjnych mogli wcielić się w role wybranych bohaterów oraz zmienić bieg wydarzeń.

Nad wszystkimi działaniami czuwały: Karolina Jefmańska, Justyna Drapała oraz Paulina Wójcik.

 

Inicjatywa „Wy-Twory, czyli wałbrzyskie tworzenie” została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja.


Zapraszamy do obserwowania naszego Facebook’a!

pl_PLPolski
pl_PLPolski